Device İki çift lastik çizme, iki yağmurluk, çapa, bel, kürek, bir hoca, bir öğrenci. Böyle başladı… A bir de budama makası.

Orman dedik ağaç diktik, bal ormanı oldu. Arı dedik arı oldu. Arı olunca bal da oldu. Balımızı yere göğe koyamadık. Yedik, paylaştık bitmedi. Biz de cam kavanozlara koyduk, mantardan kapak uydurduk. İsim ne olsun dedik karar veremedik. Ağaçları ellerimizle diktik arılara kendimiz baktık. Bu bala ancak mührümüzü basarız dedik. Adı da mührün farsça kökeni “Muhr” oldu.

Hoca önde öğrenci arkada ölümsüz ağaçlarla dolu zeytinlikte eğitime devam… Zeytin ağacı kimdir, nasıl yaşar, nasıl meyve verir, yıl boyunca ne ister, ne sever, ne sevmez… derken hasat mevsimi geldi. Yağmur demedik, çamur demedik toplaya toplaya zeytinleri bitirdik. Kasalar doldu, zeytinler sıkımhanede özenle sıkıldı. Şişelendi. Bir elde mum diğerinde mühür, şişeler bir bir mühürlendi.

Bir kısım zeytinyağının da sabun olması gerekti elbette. İki yıl süren deneyler, analizler, araştırma ve çalışmalar sabırla tamamladı. En sağlıklı şekilde soğuk işlem el yapımı doğal zeytinyağı sabunlarımızı ürettik. Envai çeşit sabun yaptık. En favori beş sabunumuzu seçtik. Onlara da muhr-ümüzü bastık.

Biz bir hoca, bir öğrenci ve eşlerinden oluşan bir ekibiz. Üretilebileceğimizin en doğrusunu hedefledik. Sınırlı miktarda ürettiğimiz doğal ürünlerimizi beğeninize sunuyoruz.